Regały loftowe – nowoczesne regały do każdego wnętrza

0
508
regały loftowe do domu
5/5 - (2 votes)

Regały loftowe to totalna nowość na wnętrzarskim rynku. Mocno odbiegają od utartych schematów i ciężkich, masywnych meblościanek, z jakimi regały najczęściej nam się kojarzą. Są lekkie, ażurowe i niezwykle stylowe. Pasują do każdego wnętrza, niezależnie od stylu. Wcale nie muszą być kojarzone wyłącznie z chłodnym i minimalistycznym stylem industrialnym, równie dobrze odnajdą się w salonach glamour, czy tych luksusowych, wyposażonych w nowoczesne meble z najwyższej jakości tkanin. Będą doskonałą wisienką na torcie w każdej stylowej aranżacji wnętrza. Poza tym regały loftowe to meble niezwykle funkcjonalne, posiadające najczęśćiej dużą ilość półek, na których możemy trzymać różnego rodzaju przedmioty codziennego użytku, czy dekoracje.

Regały loftowe — pomysł na aranżację z regałem w roli głównej

Jeszcze do niedawna rola regału w każdym domu ograniczała się do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów, a sam regał ustawiony był zawsze pod ścianą, naprzeciwko sofy bądź narożnika. Nowoczesne regały loftowe odmieniły jednak myślenie o zastosowaniu i estetyce tego rodzaju mebli. Wyjaśnijmy na początku, czym jest regał loftowy, jak wygląda i czym się wyróżnia. Regał w tym stylu to najczęśćiej regał ażurowy, czyli taki, który nie posiada tylnej, zabudowanej części. Jest otwarty i często z obu stron wygląda dokładnie tak samo. Właśnie dlatego, często regały loftowe pełnią funkcję ścianki działowej. Mogą być ustawione na środku salonu, jeżeli tylko pozwala na to przestrzeń. Łatwo w ten sposób oddzielić od siebie dwie różne strefy w salonie — na przykład strefę wypoczynkową z narożnikiem lub sofą oraz strefę jadalnianą, lub biurową. Często regały loftowe stawiamy również w sypialni bądź domowym biurze, gdzie świetnie się odnajmują. Mogą także być ozdobą lofrowej kuchni, pełniąc jednocześnie funkcję mebla do przechowywania — na przykład pojemników z przyprawami i bibelotów.

Top 5 regałów loftowych

  • Nowoczesny regał Leon — przykład regału loftowego, który najlepiej będzie wyglądał ustawiony standardowo, pod ścianą. Świetnie odnajdzie się w pokoju nastolatka, sypialni, biurze oraz w salonie. Wyróżnia się oryginalną formą, która mimo wszystko zapewnia mu uniwersalność.
  • Podwójny regał Gold — regał loftowy, pasujący do wnętrz glamour oraz tych z nutką ekstrawagancji w stylu nowojorskim. Złoty kolor regału sprawia, że jest niezwykle luksusowy i stylowy.
  • Designerski regał Colin — regał, składający się z trzech części, oryginalny i niezwykle funkcjonalny. Pomieści dużo niezbędnych przedmiotów i bibelotów.
  • Industrialny regał Lara — duży, okazały regał loftowy, który będzie pasował nawet do wnętrz skandynawskich.
Poprzedni artykułWykorzystywanie wody deszczowej w domu i ogrodzie
Następny artykułJak urządzić nowoczesny salon?