Kuchnia ze spiżarnią – jak urządzić i czy warto?

0
451
kuchnia ze spiżarnią
5/5 - (2 votes)

Kuchnia ze spiżarnią to rozwiązanie coraz częściej wybierają przez Polaków dążących do odpowiedniego wykorzystania przestrzeni w swoich domach. Urządzenie kuchni z załączoną spiżarnią ma organizacyjny i estetyczny charakter. Przedstawiamy więc wskazówki dla osób chcących dowiedzieć się jak urządzić kuchnię ze spiżarnią oraz jakie korzyści niesie ona ze sobą.

Jak urządzić kuchnię ze spiżarnią?

Aby odpowiednio urządzić kuchnię ze spiżarnią, najważniejszy jest odpowiedni plan. Aby się odróżnić od wielu tradycyjnych układów kuchennych, zaleca się stworzenie koncepcji z pewnymi elementami, które mogą zostać zastosowane wewnątrz kuchni. Na przykład możesz postawić na piekarnik w stylu motelowym, jasną wykładzinę oraz centralnie umieszczone wyspy wykonane z marmuru. Jeśli już posiadasz główne elementy już wybrałeś – potem możesz skupić się na meblach.

Styl kuchni

Osoby planujące kuchnię ze spiżarnią powinny wybrać stylu, który łączy funkcjonalność z nowoczesnym charakterem. Nowoczesne wnętrza kuchenne zwykle zawierają elementy z antycznymi detalami odpalonymi z subtelną grą świateł – dzięki temu kuchnia staje się wystarczająco przytulna i zachęcająca do gotowania. Przy planowaniu nowego stylu należy również przeanalizować potrzeby użytkownika i na ich podstawie wybrać wykończenia, meble, a także nowe szafki – wszystko wokół ma być wygodne.

Sprzęt AGD niezbędny do stworzenia kuchni ze spiżarnią

Kiedy kuchnia jest z zaplanowana, można zacząć myśleć o sprzęcie AGD, który będzie wymagany do utworzenia pełnego wnętrza spiżarni. Podstawowymi urządzeniami są lodówka, zamrażarka i piekarnik. Każdy z nich może być wybrany zgodnie z potrzebami i gustem samego użytkownika. Lodówka powinna oferować wielkość pozwalającą na w miarę łatwe przechowywanie wszystkich składników jednocześnie. Piekarnik jest konieczny w celu gotowania i pieczenia dań zgodnie z dostarczonymi składnikami.

Urządzenia kuchenne do kuchni ze spiżarnią

Każdy, kto pomyśli o wyposażeniu kuchni ze spiżarnią, prawdopodobnie też będzie chciał mieć do dyspozycji szereg innych urządzeń w kuchni. Te powinny obejmować kuchenkę mikrofalową, toster, blendery, krajalnicę oraz ekspres do kawy. Wszystkie powyższe urządzenia są dość kompaktowe i bezproblemowo mieszczą się w zwykłej spiżarni. Mogą być one wewnątrz wyposażone w blaty, meble lub szafki pełniące na co dzień ich rolę.

Oświetlenie

Żarówki, które są montowane w kuchniach ze spiżarnią, powinny wyglądać jak wszystkie inne oświetlenia w mieszkaniu – stonowane, eleganckie i jednocześnie zapewniające odpowiednio dużo światła. Punkty świetlne, które są następnie instalowane w spiżarni, powinny być wybrane w sposób, gdzie światło całkowicie obejmuje wszystkie wystawione produkty.

Organizacja spiżarni

Większość spiżarni ma przeważnie dostęp do mechanicznych rozwiązań, takich jak kosze, półki i szuflady, które ułatwiają segregację produktów. Wybierając akcesoria do spiżarni, należy wziąć pod uwagę wielkość każdej półki – powinny one być tak wyposażone, aby produkty mogły być wygodnie wystawione lub ulokowane po chowaniu. Dodatkowo amatorzy dobrze zorganizowanych kuchni ze spiżarnią powinni również korzystać z uchwytów na drzwi, które również jest świetnym pomysłem na wprowadzenie dodatkowej wygody.

Korzyści z kuchni ze spiżarnią

Kuchnia ze spiżarnią zapewnia wiele korzyści. Po pierwsze pozwala ona na poprawę struktury kuchni, gdyż posiada bardziej spójny layout. Ma to też wpływ na wygląd wnętrza, gdzie wydzielenie kuchni oraz spiżarni powoduje optyczne powiększenie metrażu. Innymi słowy zyskuje się bardziej estetycznie wyglądające miejsce, które zostało zorganizowane z myślą o wygodzie i przyjemności użytkowania.

Jak spiżarnia może Ci pomóc w oszczędzaniu pieniędzy?

Spiżarnia może być również bardzo pomocna w oszczędzaniu pieniędzy – dobrze wyposażona będzie chroniła składniki przed degradacją, dlatego istnieje mniejsze ryzyko, że produkty z systemu zakupów zostaną zmarnowane. Ponadto wielu ludzi korzysta z systemu kodów kreskowych, które można umieścić w oknie szuflady i widocznym na parapecie świetle. W ten sposób ich samouczący system rachunkowości pozwala na bezproblemowe tworzenie list zakupów i analizę dotyczącą już posiadanych składników.

Kuchnia ze spiżarnią – czy warto?

Kuchnia ze spiżarnią jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto szuka sposobu na uporządkowanie swojego domu. Takie rozwiązanie jest praktyczne, gdyż posiada zarówno walor estetyczny, jak i funkcjonalny. Ważne jest także, aby urządzenie całości było przemyślane, według preferencji użytkownika. Gdy już zaplanuje się styl i sprzęt będzie zamontowany, pozostaje już tylko skorzystanie z przywilejów jakie niesie ze sobą kuchnia ze spiżarnią – wygody, oszczędności czasu i pieniędzy oraz poprawy dystrybucji składników i produktów.

Poprzedni artykułJaki układ kuchni wybrać?
Następny artykułKuchnia w stylu Hampton – czym się charakteryzuje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj