Domy z prefabrykatów betonowych

0
637
budowa z prefabrykantów betonowych
5/5 - (1 vote)

Domy z prefabrykatów betonowych do stanu surowego, można wybudować nawet w kilka dni. Wykorzystanie prefabrykatów umożliwia skrócenie czasu budowy nawet do 10-12 tygodni, a budowanie jest jeszcze prostsze niż może się wydawać. Budowa domów z gotowych prefabrykatów przypomina nieco montaż bloku z wielkiej płyty z lat 70. Jest jednak zasadnicza różnica między obecną prefabrykacją, a tą sprzed lat. O ile wszystkie bloki z wielkiej płyty wyglądają podobnie, ponieważ architekci, dysponując zaledwie kilkoma prefabrykowanymi modułami, mieli ograniczone możliwości kształtowania bryły, to obecnie z gotowych elementów można zrealizować prawie każdą wizję projektantów i oczywiście inwestorów.

Największe zalety budowy domu z prefabrykatów betonowych

Najważniejszą zaletą współczesnych prefabrykatów betonowych, obok elastyczności w dostosowaniu technologii do projektu, jest krótki czas budowy domu prefabrykowanego. Na budowę przyjeżdżają gotowe ściany z otworami na np okna i drzwi aluminiowe, a elementy łączy się ze sobą na miejscu. Dom jednorodzinny z prefabrykatów stanie surowym powstaje w kilka dni. Pozostałe elementy budynku, takie jak okna i dach wraz z pokryciem, czy wykończenie elewacji, wykonuje się już podobnie jak w technologiach tradycyjnych. Wykończony dom można zbudować w 10 do 12 tygodni.

Gdzie kupić prefabrykaty betonowe?

Materiały budowlane najlepiej kupować w miejscach, takich jak hurtownie lub składy budowlane. Oferują elastyczną ofertę, korzystne rabaty i ceny hurtowe. Poza tym istnieje możliwość transportu materiałów budowlanych oraz zwrotu nadwyżki zakupionych produktów. Ta zdarza się stosunkowo rzadko, ponieważ doświadczeni fachowcy, którzy pracują w tego typu miejscach, potrafią prawidłowo dobrać ilość potrzebnych materiałów. Jeżeli chodzi o prefabrykaty betonowe, można kupić je bezpośrednio u producenta wyrobów betonowych. Mamy wtedy 100% gwarancję, co do kupowanego produktu.

Ile kosztuje budowa domu z prefabrykatów betonowych?

Pytania typu: ile kosztuje budowa domu z prefabrykatów betonowych, drewna, czy silikatów to pytanie z gatunku — to zależy. Ciężko jednoznacznie określić, ile taka budowa będzie kosztowała, ponieważ wpływ na ostateczny koszt ma na przykład rodzaj fundamentów, izolacji termicznej, elewacji, rodzaj wybranych okien, drzwi, czy dodatkowe opcje wyposażenia i wybrane technologie. Przeważnie jednak przyjmuje się, że budowa powinna być nawet nieco tańsza, niż budowa metodami tradycyjnymi. Bez wątpienia jest dużo szybsza, zatem nawet gdyby była taka sytuacja — warto dopłacić, by cieszyć się nowym domem w kilka tygodni.

Poprzedni artykułCzyszczenie i mycie kostki brukowej – zlecić fachowcom, czy wykonać samodzielnie?
Następny artykułOcieplanie fundamentów — piana PUR jako skuteczny sposób na oszczędność