Beżowe ściany we wnętrzach: z czym i jak łączyć beż?

0
430
beżowe ściany
4.7/5 - (4 votes)

Beżowe ściany są jednym z najpopularniejszych kolorów we wnętrzach. Jest to wystarczająco jasny kolor, aby pozostawić w pomieszczeniu przestrzeń, ale dostatecznie ciemny, aby nadać pomieszczeniu atmosferę spokoju i ciepła. Beżowe ściany są szczególnie popularne w urządzaniu wnętrz w stylu angielskim, bo są idealnym tłem dla większości mebli i dodatków.

Czym są beżowe ściany?

Beżowe ściany to po prostu ściany pokryte farbą beżową. Można je łatwo zrobić samemu używając farby w sprayu lub w postaci płynu. Mocny kolor beżowy jest głównie wybierany w wielu wnętrzach, ponieważ ponadczasowy, klasyczny design czyni mieszkanie bardziej nowoczesnym.

Który odcień beżu będzie najlepszy?

Wybór odcienia beżu do wykończenia ścian w domu lub mieszkaniu będzie zależeć od preferencji. Beż to szeroki spektrum kolorów – od jasnych prawie białych do ciemnych, ciemnobrązowych. Do wnętrz o mniejszej powierzchni poleca się używanie jasnych, świetlistych odcieni beżu, ponieważ jasne ściany optycznie powiększą przestrzeń. Przy dużych i otwartych wnętrzach można wybrać ciemny odcień beżu, aby nadać wnętrzu przytulny klimat.

Jak łączyć beżowe ściany?

Jednym z najważniejszych aspektów urządzania wnętrz jest dobór kolorów. Beżowe ściany mogą być łatwo współgrać z wieloma innymi kolorami. Zieleń, fiolety, błękity, a zwłaszcza ciemny brąz i szarość będą pasować do beżowych ścian.

Jaki kolor mebli pasować będzie do beżowych ścian?

Jeśli chodzi o meble, najlepiej zdecydować się na ciemniejsze odcienie drewna, aby wyróżnić się beżowe ściany. Jasne drewno nie będzie się dobrze komponować z beżowymi ścianami, ponieważ stworzy zbyt monochromatyczną paletę barw.

Jak dodać akcentów beżowych do wnętrz?

Beżowa paleta barw stanowi dość neutralne tło do dekorowania wnętrza. W tego typu wnętrzu można łatwo dodać akcenty wliśniającego koloru do mebli i dodatków, aby je ożywić. Jagody, żółcie, a nawet pomarańcze i łososie będą doskonałymi kolorami akcentującymi beżowe ściany.

Czy mocny beżowy kolor sprawia, że wnętrze wygląda sztywnie?

Beż fanom wnętrzarskich mogą się kojarzyć z nudą i brakiem urozmaicenia. Ale to nie zawsze musi być prawdą. Beżowe ściany mają również bogaty asortyment kolorów i tekstur. Można użyć ciemnych, pełnych kolorów, aby stać się jednym z najważniejszych elementów wnętrza, takich jak ciemna deska, skóra, drewno lub kamień.

Jakie dodatki będą pasować do beżowych ścian?

Nie ma dobrej lub złej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od tego, jakie uczucia ma się wchodząc do wnętrza. Kiedy aranżuje się wnętrza z beżowymi ścianami, można chcieć wybrać inne odcienie beżu do mebli i dodatków, aby nie naruszyć stylizacji. Jeśli jednak chcesz dodać odrobinę życia, najlepiej dodać kilka akcentów kolorystycznych lub wybrać tekstury i ciekawe wzory.

Jakie odcienie beżu są popularne obecnie?

Beże są od dawna ponadczasową kolorystyką ścian. Popularne są obecnie słoneczne i ziemiste odcienie beżu, takie jak jasnożółte, białościenne, miodowoszare, mleczne, bursztynowe, musztardowe i ryżowe. Beże można łączyć z pastelowymi kolorami, dzięki czemu wystrój wnętrza staje się bardziej harmonijny.

Beżowe ściany w małych wnętrzach

Jeśli chce się uzyskać bardziej kameralny efekt, najlepiej użyć mocnego odcienia beżu. Jeśli pokój jest bardzo mały, najlepiej zdecydować się na jasne beże, aby optycznie powiększyć pomieszczenie. Niektóre beże są bardzo ciemne i tworzą przytulny, zacieniony klimat.

Beżowe ściany w mało wydajnych wnętrzach

Jeśli chodzi o mało wydajne wnętrza, preferowanymi odcieniami beżu są jasne kolory, ponieważ są one najbardziej praktyczne. Beżowe ściany pozwolą wyeksponować mocne kolory mebli i akcesoriów.

Beżowe ściany w kolorowych wnętrzach

Beżowe ściany mogą tworzyć doskonałe tło dla bardziej kolorowych wnętrz. Beżowe ściany pozwalają na rozproszenie uwagi w odniesieniu do stylu wnętrza, gdyż stanowią neutralny minimalnie urozmaicony kolor, dzięki czemu meble i akcesoria w kontrastującym kolorze będą wyglądać lepiej.

Podsumowanie

Beżowe ściany są bardzo uniwersalnym kolorem i doskonale sprawdzą się w wielu aranżacjach wnętrz. Pozwalają one swobodnie współgrać z innymi odcieniami beżu, jak również z ciemnymi i jasnymi kolorami. Beżowe ściany tworzą spokojną atmosferę i są cudownym polem do tworzenia różnych styli i odcieni. Beżowe ściany są jednym z najbardziej uniwersalnymi i stylowymi kolorami, które zawsze są na czasie.

Poprzedni artykułOcieplanie ścian od wewnątrz? – Inspiracje i porady
Następny artykułStrop monolityczny – zalety i wady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj